aktualności

RELACJA ZE SPOTKANIA "SENIOR NA DRODZE - PAMIĘTAJ O BEZPIECZEŃSTWIE"

RELACJA ZE SPOTKANIA

Dnia 27.08.2019r. (wtorek) Centrum Seniora miało zaszczyt gościć Pana Mariusza Sztala wraz z firmą IntroHL oraz przedstawicieli Komendy Powiatowej Policji w Pabianicach, którzy w ramach czwartej edycji ogólnopolskiego projektu „Senior na drodze – pamiętaj o bezpieczeństwie” organizowanego przez Ministerstwo Infrastruktury oraz Krajową Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego przedstawili wiele aspektów bezpieczeństwa na drogach i zagrożeń tam występujących, które zmieniają się na przestrzeni lat, tzw. „trendy wypadkowe”. Podczas spotkania policjanci przybliżyli uczestnikom zatrważające statystyki zdarzeń na drogach, które wciąż niestety mają tendencję wzrostową. Jednym z kluczowych celów wykładu było uświadomienie Seniorom, iż niezależnie od tego, jaką rolę pełnimy uczestnicząc w ruchu drogowym (np. pieszy, kierowca), wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za bezpieczeństwo na drodze! Aby to jak najlepiej zobrazować, w trakcie prelekcji zaprezentowano kilka materiałów filmowych będących przestrogą, w których odtworzono niebezpieczne sytuacje drogowe z omówieniem popełnionych błędów oraz znalezieniem najkorzystniejszych rozwiązań. Policjanci podzielili się ze słuchaczami swoimi doświadczeniami nt. pracy w służbie mundurowej opisując, jak wygląda ten zawód od często zapominanej „ludzkiej” strony, gdzie na porządku dziennym muszą mierzyć się nie tylko z wypadkami, ale także ludzkimi tragediami.

Druga część spotkania została zrealizowana na zewnątrz, gdzie uczestnicy mieli szansę przekonać się na własnej skórze, jak to jest dachować podczas wypadku. Umożliwił to specjalny symulator udostępniony przez organizatorów. Oprócz tego, wszyscy Ci, którzy przyjechali na rowerach, mieli wykonany bezpłatny przegląd swoich jednośladów i w zależności od potrzeb były one doposażone w światła i odblaski. Dodatkowo, odbył się także pokaz wybuchu poduszki powietrznej, tak, aby uświadomić kierowców i pasażerów, iż prawidłowa postawa podczas jazdy może uchronić przed ewentualnymi skutkami ubocznymi tego zabezpieczenia. Na koniec wszystkich zaproszono na słodki poczęstunek.

Należy zaznaczyć, iż ww. programem zostało objętych dziewięćdziesiąt pięć powiatów, z czego w Powiecie Pabianickim na chwilę obecną najczęściej dochodzi do wypadków z udziałem osób powyżej sześćdziesiątego roku życia. Pamiętajcie Państwo o rozwadze na drodze oraz o aktualizowaniu znajomości przepisów ruchu drogowego, aby unikać sytuacji zagrażających bezpośrednio Państwa zdrowiu i życiu oraz innych uczestników ruchu drogowego.

Galeria zdjęć: RELACJA ZE SPOTKANIA "SENIOR NA DRODZE - PAMIĘTAJ O BEZPIECZEŃSTWIE"

Galeria Galeria Galeria Galeria Galeria Galeria Galeria Galeria Galeria Galeria Galeria Galeria Galeria Galeria Galeria Galeria Galeria
Udostępnij post:

Inne artykuły: